Türkiye ASFED, PGD Yönetmeliği için Hazırladığı Raporu Bakanlığa Sundu

Türkiye Asansör Sanayicileri Federasyonu çelişkili duurmların ortadan kaldırılabilmesi amacıyla Piyasa Gözetim ve Denetim (PGD) Yönetmeliği’nde düzenlemeye giden Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na 18 Haziran 2020 tarihinde görüşlerini bir rapor halinde sundu.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın düzenlemeye gittiği Piyasa Gözetim ve Denetim Yönetmeliği ile ilgili bir tasla üzerinde çalışarak, konu hakkındaki görüşlerini bakanlık ilgili birimine bir rapor halinde ileten Türkiye ASFED, çalışmasını üye 17 derneğin yönetim kurulundan görüş alarak, Türkiye ASFED Teknik Komitesi’nin Başkanlığında hazırladı.

Türkiye genelinde faaliyet gösteren 17 asansör ve yürüyen merdiven derneğinin dahil olduğu çalışmalarda piyasada yaşanan sıkıntılar göz önüne alınarak, uygulamalarda karşılaşılan farklılıkların giderilmesi hedeflendi.

Federason Teknik Komitesi Başkanlığı’nda hazırlanan raporda; Madden 4, 5, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ve 14 için görüş ve öneriler açıklanarak, ilgili maddeler üzerine teklifler hazırlayan Türkiye ASFED, yaptığı değerlendirmede farklı uygulama ve yorumlara sebep olmuş ve pek çok firmanın mağduriyeti ile sonuçlanmış davaları da dikkate aldı.

Diğer ilgili kurumlardan da gelen değerlendirmeler ile birlikte Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından son şekli verilecek olan PGD yönetmeliğinin bu yıl içerisinde uygulamaya girmesi bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir