Hakkımda

1 Eylül 1990′ yılı sonbaharıda yanında getirerek gözlerimi açmışım Dünya’ya. Y kuşağının o tatlı, sıcacık bir o kadar hareketli çocukluğunu yaşayarak ve teknolojinin gelişme sürecine birebir tanıklık ederek büyüdüm.

İlköğretim sürecini tam 4 okul değişikliği ile tamamlamış, okur-gezer tabirinin hakkını sanırım o yaşlarda vermişim. Orta öğretim yıllarını ve çocukluk yıllarımı bir araya getirdiğimde hayatımın en güzel yıllarıydı demek kesinlikle yanlış olmaz benim için.

Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Bolu

2009-2011 yılları arası AİBÜ’ de Fizik (ing) okudum daha doğrusu okumaya çalıştım. Çünkü %100 ingilizce bir bölüm dü ve ilk hazırlık yılında baya bir zorlanmıştım. Ancak eğitimin ve eğitimcilerin hakkını vermeliyim genel anlamda kaliteli bir hazırlık süreci geçirdim diyebilirim.

Fizik bölümü herkesin malumu üzere zor bir bölüm bunun yanına derslerin ve sınavların tamamen ingilizce olması işleri daha da zorlaştırıyordu. En önemlisi ise mezun olduktan sonra Türkiye şartlarında iş imkanları, kariyer planlaması soru işaretlerine hatta olumsuz sonuçların ortaya çıkmasına mukabil 2011 yılında Fizik bölümü macerama son verdim. Gerçekten 2 yıllık bir maceraydı. Güzel anılar birikti. İngilizcemi de belli bir seviyeye getirmemi sağladı diyebilirim.

Karabük Üniversitesi, Karabük

Robotik dersi için diğer üniversitelerden yaz okulunda ders almak için araştırdığımda sadece Karabük Üniversitesi’ nde açılması ile uğramış olduğum yer. Şehri pek beğendiğimi söyleyemem ama üniversite eğitim kalitesi ve akademisyenleri açısından iyi bir izlenim bıraktı bende. Robotik gibi Cumhuriyet Üniversitesin’de basit ve seçmeli ders olarak verilen bu ders burada çok geniş çaplı ele alına ve Robotik Tekniği-1 ve Robotik Tekniği-2 diye anlatılan toplam 8 saatlik bir ders.

Karabük Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Robotik teknolojilerde bir çok proje gerçekleştirmiş ve bir çok yarışmada ödül almış bir üniversite. Tabi bunda Prof. Dr. Raif Bayır hocamızın da çok büyük katkısı var. Kendisinden harika şeyler öğrendik, ilk kez kuka robot burada kullanmıştım. Güzel bir tecrübe oldu benim için.

Cumhuriyet Üniversitesi, Sivas

2011-2016 yılları arasında Sivas şehrinde Makine Mühendisliği öğrencisi olarak yaklaşık 5.5 yıl geçirdim. Soğuk havasıyla tam zıttı sıcak insanlarıyla sonradan alıştığım bu şehre yine güzel anılar ve harika dostluklar kurarak veda ettim.

IQNORM Uluslarası Belgelendirme Hizmetleri

Askerliği acemi birliği Kastamano, usta birliği Adıyaman’ da bitirdikten sonra son 2 yıldır planladığım üzerine Asansör sektöründe kariyer planlarıma ilk adımı Iqnorm Belgelendirme firmasında Asansör Periyodik Kontrol Muayene Uzmanı olarak başladım. Halen burada işimi severek icra etmeye devam ediyorum.

Iqnorm’ da sahada Asansörlerin tescil ve periyodik kontrollerini tüm mühendis kadrosu ile gerçekleştiriyoruz. Sektörün önemli kollarından biri olan periyodik kontroller ile alakalı merak edilen hususlara blogum da değindim. Buraya tıklayarak yazılarıma ulaşabilirsiniz.