Hakkımda

1 Eylül 1990′ yılı sonbaharıda yanında getirerek gözlerimi açmışım Dünya’ya. Y kuşağının o tatlı, sıcacık bir o kadar hareketli çocukluğunu yaşayarak ve teknolojinin gelişme sürecine birebir tanıklık ederek büyüdüm.

İlköğretim sürecini tam 4 okul değişikliği ile tamamlamış, okur-gezer tabirinin hakkını sanırım o yaşlarda vermişim. Orta öğretim yıllarını ve çocukluk yıllarımı bir araya getirdiğimde hayatımın en güzel yıllarıydı demek kesinlikle yanlış olmaz benim için.

Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Bolu

2009-2011 yılları arası AİBÜ’ de Fizik (ing) okudum. İngilizceyi öğrenme ve geliştirmem de AİBÜ Hazırlık – Fizik bölümü önemli katkı sağladı.

Fizik bölümü herkesin malumu üzere zor bir bölüm bunun yanına derslerin ve sınavların tamamen ingilizce olması işleri daha da zorlaştırıyordu. En önemlisi ise mezun olduktan sonra Türkiye şartlarında iş imkanları, kariyer planlaması soru işaretlerine hatta olumsuz sonuçların ortaya çıkmasına mukabil 2011 yılında Fizik bölümü macerama son verdim.

Karabük Üniversitesi, Karabük

Robot Tekniği dersinin Karabük Üniversitesi’ nde açılması ile uğramış olduğum yer. Şehri pek beğendiğimi söyleyemem ama üniversite eğitim kalitesi ve akademisyenleri açısından iyi bir izlenim bıraktı bende. Robot Tekniği-1 ,Robot Tekniği-2 şeklinde 2 ayrı ders olarak geniş çaplı ele alınan bir yaz programı oldu.

Karabük Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Robotik teknolojilerde bir çok proje gerçekleştirmiş ve bir çok yarışmada ödül almış bir üniversite. Tabi bunda Prof. Dr. Raif Bayır hocamızın da çok büyük katkısı var. Kendisinden harika şeyler öğrendik, ilk kez kuka robot burada kullanmıştım. Güzel bir tecrübe oldu benim için.

Cumhuriyet Üniversitesi, Sivas

2011-2016 yılları arasında Sivas şehrinde Makine Mühendisliği öğrencisi olarak yaklaşık 5.5 yıl lisans hayatımı geçirdim. Soğuk havasıyla tam zıttı sıcak insanlarıyla sonradan alıştığım bu şehre yine güzel anılar ve harika dostluklar kurarak veda ettim.

Blog

Kendimi bildim bileli teknoljiye, bilime ve spora ilgim hep oldu. Küçüklüğümden beri hep bu alanlarda çalışmayı ve bu dünyanın içerisinde olmayı hayal ettim. Makine Mühendisi olmayı o zamanlarda kara vermiştim. Blog yazmaya ise üniversite yıllarımın başında karar verdim. İlk web sayfamı yine yunuskalcik.com olarak yayınlamaya başladım. Web tasarım, seo, blog nasıl yazılır vb hususlarda pek bilgim olmadığımdan ve vize, final sınavlarının yoğunluğu sebebi ile mezun olana kadar ara vermeye karar verdim.

Mezun olduktan sonra askerliğin bitmesi ve iş hayatına başlamam ile artık hem bir uzmanlık alanım olması bu konuda toplumda ön gördüğüm yanlış bilgiler veya bilgisizliklerden ötürü toplumu bilgilendirme ve bilinçlendirmek adına yine yunuskalcik.com u yayına aldım. Tabi bunların yanında bilim, teknoloji, sinema, ilgi duyduğum alanlar ile alakalı içerikler paylaşmaya karar verdim.

IQNORM Uluslarası Belgelendirme Hizmetleri

Askerliği acemi birliği Kastamonu, usta birliği Adıyaman’ da bitirdikten sonra son 2 yıldır planladığım üzerine Asansör sektöründe kariyer planlarıma ilk adımı Iqnorm Belgelendirme firmasında Asansör Periyodik Kontrol Muayene Uzmanı olarak başladım. Halen burada işimi severek icra etmeye devam ediyorum.

Iqnorm’ da sahada Asansörlerin tescil ve periyodik kontrollerini tüm mühendis kadrosu ile gerçekleştiriyoruz. Sektörün önemli kollarından biri olan periyodik kontroller ile alakalı merak edilen hususlara blogum da değindim. Buraya tıklayarak yazılarıma ulaşabilirsiniz.