GameBender:Kodlamayı,Yaratıcılığı Aynı Anda Sunan Oyun

Jay Silver, “kodlama dersleri genellikle düşey bir düşüş sergilediğini çünkü harika olan şeyler ile başlamadıklarını ve birçok çocuğun izole bir şekilde iyi öğrenemediklerini” söylüyor. Oyun oynamanın bağımlılık özelliklerinin bir kişinin yaratıcılığına ve kodlama yeteneğine uygulanabileceğine inanıyor. Silver ve GameBender’ da ki ekibi, oyun yaratmanın ve oyun oynamanın aynı anda olabileceği bir sistem geliştirdi. Grup, sistemi başlatmak için bir Kickstarter kampanyası yürütüyor.

GameBender

Bu oyun platformunun damarları, kullanıcının oyunu oynarken oyunda değişiklik yapabilmesidir. Scratch* oyunları 2007’den bu yana oynanıyor ve kampanya, kullanıcıların oynayabilmesi için en az bir milyon oyun bulunduğunu söylüyor. Kampanya videosu, bir oyunu Instagram filtresi uygulamak kadar kolay bir şekilde değiştirebileceğiniz düşüncesiyle, büyüyebilen, biçim değiştirebilen ve renk filtreleri eklenmiş oyun karakterlerini gösterir. Sistemin kamerasından fotoğraflar oyuna aktarılabilir ve artırılmış gerçeklik veya ses kontrolleri de kullanılabilir. Kodlama kartları, kullanıcıların Scratch kodunu kullanarak istediği efektleri oluşturmalarına izin veren sistemle birlikte verilir. Sistemin kontrolörleri çok kabloludur ve şu anda sistemde hiçbir üçüncü taraf kontrolörü çalışmamaktadır. Ancak, herhangi bir USB klavye ve fare oyunları kontrol edebilir. Ayrıca kullanıcıların görüntüleyebileceği ve sonra bükebileceği uygulamalar ve çizgi film bölümleri de bulunmaktadır.

GameBender, “Ulusal Bilim Vakfı tarafından kurulan tek oyun konsolu” olmanın gururunu taşıyor. Jay Silver, MIT’ deki Scratch dilini geliştirmek için çalışan, Makey Makey’i geliştiren çalışmalarını ve hatta çalışmalarını temel alan herkes için bir mühendislik kahramanı olmalı. Silver’ın nasıl öğrendiğimizi ve bu derslerin kodlamaya nasıl uygulanabileceğini gösteren tanıtım videoları ile doludur. Her yıl öğrencilerin herhangi bir disiplinin daha iyi mühendisleri olmak için kodlama ve elektronik hakkında daha fazla bilgiye ihtiyaç duyduklarını ön görüyor ve GameBender’ın çocuklara değerli araçlar ve deneyimler sunacağını belirtiyor. Kickstarter kampanyası 29 Mayıs’ta başlatıldı ve 28 Haziran 2019’da sona erecek.

Kaynak
engineering.com
kickstarter.com

      
           
    

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir