Schindler’in Asansörler İçin Robotik Sistemi


11 Nisan 2019 tarihinde Schindler, asansör endüstrisinde daha fazla otomasyon ve dijitalleşmenin önünü açan, Asansörlere Yönelik Robotik Kurulum Sisteminin|Robotic Installation System for Elevators (R.I.S.E) ilk çıkışını duyurdu.

Özerk ve kendi kendine tırmanan robotu ile bu prototip çözüm, asansörlerin güvenli ve yüksek kaliteli kurulumunu sağlar ve yüksek binalarda kullanım için idealdir.

Schindler Group Teknoloji Şefi Karl-Heinz Bauer, “Yeni bir işçi güvenliği düzeyi sağlayan ve kaliteyi artırmaya yardımcı olan bu yenilikçi robotik sistemi tanıtmaktan gurur duyuyoruz” dedi. “Bu, Schindler’in geleceğin akıllı şehirlerini şekillendirmek için dijital ve kentsel mobilite çözümleri sağlama taahhüdünün bir başka örneği.”

Yenilikçi teknoloji kısa süre önce, ticaret merkezlerinde ve Avrupa’daki yüksek konutlarda birkaç asansör kurmak için kullanıldı.

Asansörlere yönelik robotik kurulum sistemi, beton duvarlarda birden fazla delik delme işleminin tekrarlayan, fiziksel olarak zorlu çalışmalarını ortadan kaldırmak, kılavuz rayları takarken daha fazla hassasiyet sağlayan ankraj cıvataları yerleştirmek ve zorlu çalışma koşullarında güvenlik risklerini önemli ölçüde azaltmak için geliştirilmiştir.

Schindler, asansör makinesinde, makine dairesi olmayan asansörler için ilk patent de dahil olmak üzere, yenilikçi mobilite çözümleri geliştirme geleneğine sahip öncü firmalardan biridir.

CTBUH(Yüksek Binalar ve Kentsel Habitat Konseyi) ile Araştırma Ortaklığı

Schindler ve Yüksek Binalar ve Kentsel Yaşam Alanı Konseyi|Council of Tall Buildings and Urban Habitat (CTBUH), yüksek binaların inşasında robotik ve otomasyon süreçleri üzerine araştırmalara odaklanan iki yıllık bir ortaklık anlaşması imzaladı. CTBUH yüksek binalar hakkında bilgi alışverişini kolaylaştıran kar amacı gütmeyen bir organizasyondur.

Araştırma, akademik ve endüstri uzmanlarının Schindler araştırmacıları ile birlikte araştırma yapmasına olanak tanıyacak R.I.S.E’ de kullanılan robotik sistemin güvenliğini korurken inşaatın kalitesini ve hızını artırmak için robotik teknolojilerin uygulanmasını sağlayacak.

Kaynak
Schindler.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir